Глобус Землі — один із кращих способів візуалізації під час вивчення основних тем зі шкільного курсу географії. Не дивно, що ці навчальні засоби є в кожному кабінеті географії та на кожному вчительському столі.

Актуальний перелік географічного обладнання: моделі та глобуси

Географічні глобуси, як і карти чи атласи, потребують постійного оновлення для того, щоб демонструвати учням лише актуальну ситуацію. Щоб швидко обрати необхідне обладнання для актуальної шкільної програми можна, скориставшись рекомендаціями Міністерства освіти й науки. Ознайомитись, як виглядають навчальні моделі та глобуси з підсвіткою та без неї згідно з рекомендованим МОНУ переліком, можна за лінком

Навіщо потрібен глобус у сучасній школі

Таке традиційне навчальне обладнання, як глобус, завжди буде актуальним у шкільному кабінеті, особливо — при знайомстві з географією.

Чим глобус може бути корисним під час навчального процесу в сучасній школі? Саме з його допомогою найменші учні зможуть сформувати уявлення про нашу планету та її форму. Уявіть лише, як цікаво їм буде почути від вчителя, що в давнину Землю вважали пласкою й розташованою на слонах!

Також зменшена модель Землі допоможе зрозуміти розташування материків й океанів, рух планети навколо Сонця, зміну дня і ночі, пір року тощо. Тому його можна використовувати не лише на уроках географії, а й для уроків «Людина і світ» у початковій школі.

Обираємо шкільний глобус: Земля чи небо

Які види глобусів потрібні для школи? Найпоширенішими різновидами є фізичний і політичний глобус, купити які можна в різних розмірах.

Сучасний великий глобус з підсвіткою може стати чудовим універсальним варіантом, що поєднає в собі обидві вищеназвані моделі. Він використовується за наступним принципом:

  • без підсвітки він виглядає як звичайний фізичний глобус Землі із природними кольорами рельєфу суходолу й океанів;
  • щойно вмикається підсвітка — межі країн виділяються різними кольорами, і глобус перетворюється на політичний.

Окрім моделей Землі, можна купити глобус «Зоряне небо», який допоможе учням познайомитися з розташуванням небесних тіл, запам’ятати основні сузір’я. Таку навчальну модель можна використовувати як на уроках географії, так і під час вивчення астрономії.

Які додаткові зображення може мати глобус: меридіани, паралелі, акценти кольором тощо. Також є спеціальні моделі (розбірні й нерозбірні) для демонстрації будови Сонця чи земної кори. Тож у вчителя завжди є можливість обрати таку навчальну модель, яка найточніше ілюструватиме його розповідь.

Якого діаметру має бути шкільний глобус? Існують різні моделі, залежно від призначення. Якщо це буде єдиний глобус у кабінеті — обирайте якомога більший, щоб усім учням було добре видно деталі зображення навіть із віддалених парт.

Альтернативи глобусу для шкільного кабінету географії

Сучасне навчальне обладнання змінюється, вдосконалюється і дедалі частіше передбачає залучення нових технологій. Ця тенденція не оминула й шкільні кабінети географії.

Наприклад, одним із варіантів заміни звичному глобусу може стати інтерактивний. Для того, щоб скористатися такими технологічними інноваціями, знадобиться:

  • Мультимедійний комплекс (інтерактивна дошка з проєктором і ноутбуком) або дисплей.
  • Спеціалізоване програмне забезпечення для шкільного курсу географії.

Освоїти сучасні програми, як правило, нескладно. Зате з таким набором навчального обладнання вчитель матиме змогу наочно ілюструвати весь теоретичний матеріал під час уроку. Чутливий сенсорний екран дозволить наблизити зображення океанів, материків, островів, окремих територій для детального вивчення. Такий інтерактивний глобус дозволить учням активно взаємодіяти з проєкцією, що дуже зручно під час проведення опитувань.

Як варіант, можна використовувати спеціальне програмне забезпечення на учнівських планшетах чи ноутбуках. А якщо школа має змогу, то придбати системи віртуальної реальності — найдієвіший спосіб зацікавити сучасних школярів навчанням.

Якщо ж ви надаєте перевагу більш традиційним варіантам, то фізичний глобус купити можна в спеціалізованих постачальників навчального обладнання.

Де купити глобус для кабінету географії

Обираючи глобуси для шкільного кабінету, зверніть увагу на інтернет-магазини, що пропонують комплексне оснащення шкільних приміщень. Вони пропонують широкий асортимент різного навчального обладнання, тож ви точно зможете купити політичний глобус чи фізичний, з підсвіткою чи без, компактний чи великого розміру. А заодно — ще й докупити навчальні засоби з інших шкільних предметів.

Також у такому випадку буде набагато зручніше оформити замовлення, отримавши на додачу безкоштовну доставку по Україні та сервісну й методичну підтримку. Телефонуйте та дізнавайтеся подробиці: (044) 353-33-77.